Міський голова однієї з територіальних громад Обухівщини організував масштабну незаконну схему: через підставних осіб заволодів земельними ділянками водного фонду, маніпулював координатами у державних реєстрах, а під час виконання договору з озеленення безпідставно перерахував підряднику понад 1,3 мільйона бюджетних гривень. Загальна сума земельних активів та розтрачених коштів перевищує 75 мільйонів гривень. Про це повідомляє поліція Київщини, передає Київщина Інфо.
Слідчі встановили: зловмисник організував передачу земельних ділянок водного фонду у приватну власність через підставних осіб. Частину захопленого майна фігурант легалізував шляхом укладення договору купівлі-продажу з третьою особою.
У 2025 році посадовець пішов далі — штучно змінив координати ділянок у документації та державних реєстрах і повторно заволодів земельними масивами. Внаслідок цих маніпуляцій ділянки фактично перемістилися до лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна — значно ціннішої території.
Паралельно слідчі викрили факти розтрати бюджетних коштів під час виконання договору з озеленення території громади вартістю майже 8,5 мільйона гривень. До актів виконаних робіт нападники внесли витрати на роботу техніки, використання якої документами взагалі не передбачалося, — понад 1500 годин. Міський голова підписав акти приймання робіт, і підряднику безпідставно перерахували понад 1,3 мільйона гривень.
Обухівська окружна прокуратура скерувала розслідування: посадовцю повідомлено про підозру за статтями шахрайства в особливо великих розмірах, у тому числі вчиненого повторно, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, а також привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 4, 5 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Фігуранту загрожує до 12 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.